smelis kaune
smelis kaune

Kaip gaunamas žvyras

Žvyras - taip pat natūrali medžiaga, kuri gamtoje susidaro tokia, kokią ją tinka naudoti. Tai uoliena, kuri paprastai kasama žvyro karjeruose. Pastarųjų Lietuvoje ganėtinai daug. Kasmet mūsų šalies karjeruose išgaunami keli tūkstančiai tonų žvyro, tad jis pelnytai vadinamas populiariausiu ir dažniausiai naudojamu žemės gelmių turtu. Prie tokio žvyro populiarumo prisideda universalus šios medžiagos panaudojimas. Žvyras gali būti realizuojamas beveik bet kurioje srityje. Žinoma, dažniausiai jis naudojamas statybos pramonėje. Iškastas žvyras, kaip ir skalda, dar gali būti apdirbamas. UAB „VV Group” pasirūpins, kad klientus pasiektų tokia produkcija, kokios jiems konkrečiai reikia. Tai reiškia, kad žvyras gali būti parduodamas skirtingo stambumo (0 - 2 mm ir 0 - 4 mm) bei plautas. Žvyras nėra gryna medžiaga, tai dviejų komponentų - smėlio ir žvirgždo - mišinys. Taip pat jo sudėtyje gali pasitaikyti ir molio priemaišų. Šių komponentų santykis dažniausiai priklauso nuo, kuriame žvyro telkinyje, kuriame regione jis yra gaunamas. 

Kam naudojamas žvyras

Žvyro panaudojimas gana platus. Jis gali būti realizuojamas įvairiose srityse (tiek statybos pramonėje, tiek kaip dekoravimo priemonė ir kt.) Statybose jis dažniausiai naudojamas betonuoti, kaip viena iš mišinio sudedamųjų dalių. Ypač populiaru tokius žvyro mišinius naudoti pamatus užpilti. Tai patikima žaliava, kurios mastai dar ilgą laiką galės patenkinti paklausą. Nors žvyro gavyba nėra sudėtingas procesas, vis dėl to, derėtų atsižvelgti į keletą faktorių:
  • Žvyro svoris (tai išties sunki medžiaga ir ją pervežti reikia tvirtos bei galingos technikos).
  • Žvyro paplitimas (nors žvyras ir yra ko gero pati populiariausia iškastinė žaliava, tačiau, kad darbai nebūtų atlikti veltui, reikia tiksliai žinoti, kuriose vietose jis paplitęs).
  • Leidimas kasti (žvyro kiekis ganėtinai gausus, tačiau kaip visa kita, kas yra žemės gelmėse, jis priklauso valstybei, todėl ne visose teritorijose žvyrą galima kasti).
Bet kokiu atveju, jei Jums reikalingas žvyras, protingiausias būdas yra kreiptis į šia medžiaga prekiaujančius specialistus. UAB „VV Group” gali jį ir pristatyti nuosavu transportu.

Žvyras statybos pramonėje

Ko gero visos natūraliu būdu išgaunamos žaliavos dažniausiai naudojamos statybos pramonėje. Žvyras, kaip ir skalda ar smėlis, taip pat ne išimtis. Skirtingų rūšių, įvairios sudėties ir stambumo žvyras naudojamas skirtingoms reikmėms. 0 - 4 mm frakcijos (tai terminas, kuriuo apibūdinamas žvyro dalelių skersmuo) žvyras paprastai naudojamas betonuoti, o 0 - 2 mm frakcijos produkcija - mūryti. Į drenažus dažniausiai pilamas plautas žvyras. Karjeruose iškastas žvyro ir smėlio mišinys puikiai tinka kelius statyti ir tvarkyti, betoną bei asfaltbetonį gaminti. Juo, kaip ir skalda, gali būti dekoruojama aplinka, kuriamos įvairios instaliacijos namų kieme. Be to, žvyras naudojamas itin drėgnose ar apsemtose vietose, nes yra tinkamas jas nusausinti.

Kaip pristatomas žvyras

Daugelis nenori turėti papildomų rūpesčių ir gaišti laiką žvyro pervežimui. Be to, tam reikalinga speciali, galinga technika. Todėl UAB „VV Group” Jums siūlo racionalų sprendimą. Tiesiog susisiekite su mumis nurodytais telefonais arba kreipkitės elektroniniu paštu ir susitarsime dėl geriausio pristatymo varianto. Jums tai - dviguba nauda. Įsigysite kokybiško žvyro ir nereikės vargintis, kaip jį persivežti į reikiamą vietą. Mūsų turimas transportas tam puikiausiai tiks.
 

Gazikas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su gazikas.lt slapukų politika.

Sutinku