smelis kaune
smelis kaune

Kaip pristatomas smėlis

Smėlis - ko gero visiems geriausiai pažįstama uoliena. Tiksliau - tai iš uolienos dalelių gauta medžiaga. Smėlis nėra gaminamas ar kaip nors mechaniškai apdirbamas, jis gaunamas toks, kokį mums įprasta matyti. Ši žaliava yra natūrali, kasama smėlio telkiniuose ir yra iškart tinkama naudoti. Smėlį atpažinti ir atskirti nuo kitų gamtinių uolienų geba kiekvienas. Pajūryje plytinčios smėlio platybės gerai žinomos net ir vaikams. O ką jau kalbėti apie smėlio dėžėje supiltus jo kalnus... Žinoma, ši žaliava naudojama kur kas platesnėje sferoje, nei vien patogiai išsitiesti prie jūros ar smagiai žaisti smėlio dėžėje. Taip pat ir ne visas smėlis yra vienodas. Gali būti keletas jo rūšių, kurios pasižymi skirtingomis savybėmis. Tai priklauso nuo vietos, kurioje smėlis yra kasamas. Pagrindinė ypatybė, pagal kurią skirstomos rūšys, smėlio dalelių dydis. Pastarosios gali būti nuo 0,06 mm iki 2 mm skersmens. Nors iš kitų natūralių žaliavų smėlis išsiskiria tuo, kad yra labai smulkus, tačiau kai kuriais atvejais ir kelių milimetrų skirtumas yra nepaprastai svarbus. Ne visada smulkesnė smėlio rūšis gali būti keičiama rūpesne ir atvirkščiai. Todėl svarbu žinoti, koks konkrečiai smėlis Jums reikalingas ir kur jo gauti. UAB „VV Group” rūpinasi kiekvieno kliento poreikiais ir visada gali pasiūlyti variantą, kuris Jums tiks geriausiai.

Kam naudojamas smėlis

Smėlis, kaip ir žvyras, yra viena iš populiariausių iškastinių žaliavų Lietuvoje. Ši natūrali medžiaga yra išties universali ir tinka naudoti daugelyje sričių. Kur bus naudojamas smėlis priklauso nuo jo dalelių skersmens (smėlio, kaip ir žvyro bei skaldos komponentų dydis vadinamas frakcija) ir rūšies. Lietuvoje išgaunamas šių rūšių smėlis:

  • Jūrinis (Gali būti kasamas prie Baltijos jūros arba jos pakrantėje. Pakrantėje kasamas smėlis vadinamas eoliniu).

  • Upinis (Galima kasti prie visų Lietuvos upių. Kitaip šis smėlis dar vadinamas aliuviniu).

  • Kvarcinis (Ko gero populiariausia smėlio rūšis. Didžiausi šios rūšies smėlio telkiniai aptinkami Anykščių apylinkėse).

Skirtingų rūšių smėlis sudarytas iš skirtingų mineralų dalelių ir skirtingo jų kiekio (smėlio sudėtyje gali būti net daugiau nei 4 mineralų dalelių). Nuo to priklauso, ar smėlis labiau tinkamas poilsio aikšteles įrengti, įvairias statybines medžiagas gaminti ar kitus darbus atlikti. Yra smėlio rūšių, kurios naudojamos gludinti, galąsti ar net pjauti. Taip pat filtruoti. Dažnai smėlis pritaikomas vandens filtrų gamyboje. Taip pat ir stiklo pramonėje, apie kurią, išgirdus žodį smėlis, turbūt pagalvojama pirmiausiai.

Smėlis statybos pramonėje

Turbūt net nekyla abejonių, kad taip pat kaip ir skalda bei žvyras, smėlis dažniausiai naudojamas statybos pramonėje. Tai ypač populiari žaliava, be kurios sunku įsivaizduoti tiek tam tikrų medžiagų gamybą, tiek patį statybos procesą. Smėlis paprastai naudojamas cementą, betoną bei kitokius skiedinius ruošti. Taip pat įvairius silikatinius produktus, pavyzdžiui, plytas gaminti. Tai medžiaga, kuri būtina kelius ir gatves tiesti, įvairias teritorijas asfaltuoti. Smėlis tinkamas pilti į drenažus, kiemus ar kapavietes dekoruoti. O svarbiausia - yra nepakeičiama priemonė, kai žiemą reikia barstyti kelius.


Kaip pristatomas smėlis

Nedidelį smėlio kiekį gali parsivežti kiekvienas, tačiau net ir tuo atveju geriausia kreiptis į profesionalus. UAB „VV Group” pristatys Jums bet kokį smėlio kiekį visoje Lietuvoje. Jums reikia tik susisiekti su mumis nurodytais kontaktais ir susitarsime dėl palankiausių pristatymo sąlygų.

 

Gazikas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su gazikas.lt slapukų politika.

Sutinku