smelis kaune
smelis kaune

Skalda – viena svarbiausių medžiagų tiesiant kelius

Kelių tiesimas – labai atsakingas darbas, kuris turi būti kruopščiai atliekamas. Be abejonės, vienas svarbiausių veiksnių yra profesionalūs ir patyrę darbuotojai, kurie gali užtikrinti atliekamų darbų kokybę, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad įgyvendinto projekto kokybė ne mažiau priklauso ir nuo dar vieno dalyko – naudojamų žaliavų. Tiesiant kelius, viena svarbiausių naudojamų žaliavų yra skalda, todėl atsakingai reikėtų rinktis jos rūšį, o ypač – tiekėją. ik tinkamai atlikti darbai ir nepriekaištingos kokybės skalda gali užtikrinti, kad tiesiami keliai bus patvarūs ir ilgaamžiai.

Kaip vyksta kelių tiesimas

Prieš pradedant kelio tiesimo darbus, numatytose vietovėse turi būti atlikti tam tikri pasiruošimo darbai. Kone svarbiausias iš jų – drenažo sistemų įrengimas. Drenažo sistemos turi būti rengiamos nepaisant to, kur kelias yra tiesiamas – ar vykdant naujų miesto rajonų statybą, ar plečiant gyvenamąsias užmiesčio zonas, ar kur kitur. Kartu su drenažo sistema turi būti įrengiamos ir visos kitos būtinos skysčio, lietaus vandens nutekėjimo sistemos, pralaidos, tinklai. Tik tinkamai išsprendus šiuos klausimus galima imtis paties kelio tiesimo.
Vienas pirmųjų žingsnių pradėjus tiesti kelią – pagrindų įrengimas. Šis etapas labai svarbi viso proceso grandis, nes nekokybiškai atlikus jį – nukentės ir viso projekto kokybė. Kelio pagrindų struktūra priklauso nuo būsimo kelio paskirties. Kuo didesnė kelio apkrova numatoma, tuo pagrindai turi būti tvirtesni. Tai ypač aktualu kalbant apie kelius, kuriais dažnai važinėja sunkiasvorė technika ar kitos transporto priemonės. Jei tokio kelio pagrindai bus per silpni, jis kaip mat ims deformuotis ir tikrai nedžiugins ilgaamžiškumu. 

Kaip vyksta kelio pagrindų įrengimas

Pagrindų įrengimas yra gana ilgas procesas. Pirmiausia, pažymimos kelio ribos. Tuomet – pašalinama viršutinė dalis (nukasamas gruntas). Tai pasiruošimas rengti pagrindus, po kurio imamasi darbo su žvyro ir skaldos mišiniu. Iš jo sudaromas atsparus šalčiui sluoksnis, kuris užtikrina ir paties kelio atsparumą bei ilgaamžiškumą. Galiausiai, šio mišinio sluoksnis sutankinamas. Atlikus šiuos darbus, kelio pagrindų įrengimas yra baigtas. 

Gazikas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su gazikas.lt slapukų politika.

Sutinku